Přírodní zahrada – přírodní učebna

V dubnu 2018 jsme začali budovat novou přírodní zahradu. Velice nám pomáhají rodiče i sponzoři. Společnými silami vytváříme dětem prostor pro hru, odpočinek, pohyb i poznávání a bádání. Přivedeme přírodu dětem na dosah.Na naší nové zahradě bude bydlet JEŽEK BODLINKA, který bude děti provázet po jejich nové učebně a pomáhat jim. Součástí zahrady bude pevný chodníček, který povede vrbovým tunelem a loukou s květinami.

Zahrada MŠ Mcely

Práce na zahradě – srdečné díky všem, kdo pomáhali, pomáhají a budou pomáhat.Mnoho práce je již hotovo.

Slavnostní otevření zahrady, které bylo plánováno na konec měsíce května se může přesunout o několik měsíců podle aktuální situace. Vydržme a určitě se sejdeme.

První dobrá zpráva poslední doby : naše mateřská škola – školní zahrada byla zaregistrována do sítě středisek ekologické výchovy Pavučina a stala se platným členem CELOSTÁTNÍHO PROGRAMU MATEŘSKÝCH ŠKOL ZABÝVAJÍCÍCH SE EKOLOGICKOU / ENVIROMENTÁLNÍ VÝCHOVOU

mrkvička

Koncem června se konečně uskutečnilo slavnostní otevření zahrady za přítomnosti zastupitelů obce, sponzorů, rodičů a hlavně dětí, kterým byla předána. Velké díky všem.

Koncem školního roku 2021/2022 náš EKO tým /rodiče, děti a učitelky/ vybudoval na školní zahradě MOKŘAD.